Hlasuj pro mě tady prosím!

Spousta otázek, ale odpovědi chybí

28. ledna 2012 v 22:53 |  Přemýšlím..
Vždycky jsem měla jasno v tom čím chci být, něco chci dostáhnou, co jsem a prostě jsem měla v hlavě pořádek. Ale teď? Teď je tam pěkný zmatek. Vlastně už jsem psala, že 'přežívání' stoljí za nic, ale na jednu otázku jsem odpověď vždy měla. A to na co čím chci být.
Můj sen byl být učitelkou. No jo, není to nic moc, ale věřím, že by mě to bavilo a koho v dnešní době práce baví že? Mám ráda děti a vždycky když jsem byla malá ráda jsem si hrávala na učitelku. Takový sen už mám asi od 3 nebo 4 třídy a až do teď to bylo jasný, ale dneska se jen tak zamyslím a řeknu si jestli nemám na víc. Přece jen, učitelky nerou celkem málo peněz a vzdělání na to musí být celkem vysoký. Já jsem v osmé a sice nemám žádny jedničky, ale jedna nebo maximálně dvě dvojky mi příjde celek dobrý. Když někomu řeknete 'Jsem učitelka' nebo 'Studuju na učitelku' tak nic moc asi, ale kdy řeknete 'Jsem umělecká fotografka' nebo 'studuju na zdravotnici' tak si řeknete že je to zajímavější a jako doktorka pomáháte i lidem. Někdy si říkám, jestli nemám navíc, něž jen sedět za stolem a pak ztloustnou, zestárnou a tak.
Ale nadruhou stranu, nevím co jinýno bych mohla dělat. Já vlastně ani nic moc neumím. Proto si myslím, že 'kdo neumí, ten učí' . Tolik povolání, ale já nevím co. Doktorka nebo zubař ze mě asi nebude. Kdybych se měla někomu hrabat s puse nebo pohled na to když někdo krvácí.. Ou, to asi né. Kreslit ani zpívat neumím, a ani s počítačem nejsem mistr. Mamtka je ůčetní a říká ať to v žádným případě nedělám, takže ekonomika asi taky nic a popářka nebo uklízečka nepřipadá v úvahu :D Vím, že je brzo, ale prostě mě to deptá když najendou ta šprtká nemá jasno
A to není jediná otázka na kterou už nezmám odpověď. Už ani nevím kdo jsem já. Každý den jakoby by z postele vztávála jiná osoba..

Možná zas nejsem tak dobrá jak si myslím, ale i tak. Co když mám opravdu na víc? Kdo vlastně jsem? A odpověď? Jako vždy, nevím .
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monča Monča | 29. ledna 2012 v 12:04 | Reagovat

Byla jsem na tom úplně stejně. Chtěla jsem být taky učitelkou a nakonec jsem šla na uměleckou a za nič bych to nezměnila :) a vždycky se najde něco, v čem jsi dobrá :)

2 Janey Janey | 5. června 2012 v 21:57 | Reagovat

A co obor psychologie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama